Yellowstone pojawił się na Netfliksie. Jak doszło do tego i dlaczego obejrzeć?

Yellowstone pojawił się na Netfliksie. Jak doszło do tego i dlaczego obejrzeć?
Autor Mikołaj Sikorski
Mikołaj Sikorski9 lutego 2024 | 5 min

Yellowstone, westernowy hit telewizji Paramount, niespodziewanie trafił do biblioteki Netfliksa. Jak do tego doszło? Serial opowiadający o rodzinie Duttonów, właścicieli ogromnego rancza w Montanie, bije rekordy popularności w USA. Nic dziwnego, że Netflix chciał przyciągnąć uwagę widzów, wypożyczając Yellowstone od konkurencji. W artykule wyjaśniamy, skąd taki ruch i dlaczego warto nadrobić ten świetny serial z Kevinem Costnerem w roli głównej.

Yellowstone, hit Paramountu, trafił do Netfliksa

Yellowstone, flagowy serial stacji Paramount opowiadający o przygodach wpływowej rodziny Duttonów, niespodziewanie pojawił się w bibliotece Netfliksa. Jak do tego doszło? Otóż Netflix, chcąc wzbogacić swoją ofertę, postanowił na jakiś czas wypożyczyć ten westernowy hit od konkurencyjnej platformy.

Decyzja ta z pewnością zaskoczyła wielu subskrybentów Netfliksa, którzy nagle zyskali dostęp do jednego z najpopularniejszych obecnie seriali za oceanem. Co więcej, wcześniej Paramount udostępniało Yellowstone jedynie na wybranych rynkach, nie obejmując nimi Polski. Teraz za sprawą umowy z Netfliksem polscy widzowie również będą mogli obejrzeć tę głośną produkcję.

Kulisy umowy Netfliksa z Paramountem

Nie wiadomo dokładnie, na jak długo i za jaką kwotę Paramount wypożyczyło Yellowstone firmie Netflix. Jednak zważywszy na ogromną popularność serialu, można podejrzewać, że stacja zarobiła na tej transakcji niemałe pieniądze. Z drugiej strony, Netflix przyciągnął uwagę wielu nowych widzów, którzy specjalnie wykupią subskrypcję, by obejrzeć Yellowstone.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy Netflix sięga po znane tytuły konkurencji. Wcześniej na platformie emitowano m.in. Kompanię braci z HBO czy Pacyfik z Showtime. Jednak popularność Yellowstone przewyższa te produkcje. Dlatego umowa Netfliksa z Paramountem wydaje się tak zaskakująca.

Popularność Yellowstone w USA i na świecie

Dlaczego zatem Yellowstone cieszy się aż taką popularnością za oceanem? Przede wszystkim, Amerykanie uwielbiają westerny osadzone we współczesności, poruszające mity założycielskie ich państwa. Poza tym serial wciąga widza w perypetie rodziny Duttonów od pierwszego odcinka, utrzymując wysoki poziom przez wszystkie sezony.

Yellowstone opowiada o Johnie Duttonie, głowie rodziny, która od pokoleń zarządza ogromnym ranczem Yellowstone Dutton Ranch w Montanie. Kiedy jego pozycji zagrażają deweloperzy, rdzenni Amerykanie i inni wrogowie, Dutton robi wszystko, by ochronić dziedzictwo przodków. Konflikt nowoczesności ze starym światem Dzikiego Zachodu sprawia, że historia wciąga.

Piąty sezon Yellowstone podbił serca widzów, notując rekordową oglądalność. Nic więc dziwnego, że Netflix chciał przyciągnąć uwagę fanów westernów, udostępniając ten hit od konkurencji.

Sekrety popularności serialu

Siła Yellowstone opiera się zarówno na jakości scenariusza, grze aktorów, jak i warstwie wizualnej. Ogromny budżet pozwolił na nakręcenie epickich scen z udziałem setek koni i statystów. Ale przede wszystkim to złożone, wciągające losy Duttonów przyciągają widzów przed ekrany.

Czytaj więcej: Poznała osobiście tajemniczego Tommy'ego Wiseau z The Room, zobacz co nam opowiedziała

Przyszłość Yellowstone po finale piątego sezonu

Mówi się, że piąty sezon Yellowstone będzie ostatnim z udziałem Kevina Costnera w roli Johna Duttona. Aktor ma problemy z grafikiem i nie może tak często pojawiać się na planie, jak chciałby twórca Taylor Sheridan. Jednak marka Yellowstone nadal będzie rozwijana przez Paramount.

W planach są kolejne spin-offy osadzone w tym samym świecie, takie jak 1883 czy 1923, które również cieszą się sporą popularnością. Powstaje też prequel Yellowstone rozgrywający się podczas II wojny światowej. Najwyraźniej westernowa sagi Duttonów jeszcze się nie kończy.

Spin-offy i sequle Yellowstone w planach

Yellowstone pojawił się na Netfliksie. Jak doszło do tego i dlaczego obejrzeć?

Mimo zbliżającego się końca oryginalnego Yellowstone, Paramount nie zamierza rezygnować z tej niezwykle dochodowej marki. Dlatego oprócz sequelu 1923 i prequela 1883, w planach są koleje produkcje osadzone w tym świecie.

Nie traktujemy już Yellowstone jako pojedynczy serial, ale całą markę, która będzie rozwijana na wiele sposobów

- powiedział szef Paramount. Istotnie, popularność sagi westernowych o rodzinie Duttonów sprawia, że stacja chce jak najdłużej czerpać z tego złotego żyła. A udostępnienie Yellowstone Netfliksowi tylko potwierdza słuszność tej strategii.

Podsumowanie

W artykule omówiono niespodziewane pojawienie się westernowego hitu Yellowstone z Kevinem Costnerem w roli głównej w bibliotece platformy Netflix. Jak do tego doszło? Otóż Netflix postanowił na jakiś czas wypożyczyć ten serial od konkurencyjnej stacji Paramount, aby wzbogacić swoją ofertę. Przybliżono kulisy tej zaskakującej umowy oraz wyjaśniono, skąd bierze się ogromna popularność Yellowstone w USA.

Ponadto, omówiono dalsze plany rozwoju tej marki przez Paramount, mimo zbliżającego się końca oryginalnego serialu. Okazuje się bowiem, że powstaje wiele spin-offów osadzonych w świecie Yellowstone, które również notują wysoką oglądalność. Dlatego westernowa saga rodziny Duttonów jeszcze się nie kończy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Dlaczego napis 'miłość' drewniany to doskonały prezent z Mazowsza?
  2. Czarny kryminał rozegrany w polskich szafach
  3. Największe filmowe zaskoczenia ostatnich lat
  4. Najlepsze role gwiazd lat 80.
  5. Feministyczna rewolucja Belli: Biedne istoty w łóżku i poza nim
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Mikołaj Sikorski
Mikołaj Sikorski

Jestem kinowym detektywem, tropiącym znaczenia między klatkami fabuły. Seriale to moje labirynty, a każdy odcinek to wskazówka do rozwiązania zagadki życia. Wychowanie traktuję jak montaż emocji, układając je w harmonijną narrację. Ekologia to dla mnie filmowa tkanina natury, a motywacja to reżyseria własnych celów. Na ekranie słów kreuję świat.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły