Spielberg obala teorie o UFO w nowym filmie? Wiemy, kiedy obejrzysz jego dzieło!

Spielberg obala teorie o UFO w nowym filmie? Wiemy, kiedy obejrzysz jego dzieło!
Autor Cezary Sadowski
Cezary Sadowski31.05.2024 | 3 min.

Wygląda na to, że Steven Spielberg po raz kolejny zamierza nas zaskoczyć i nie zrezygnuje z tematu UFO w swojej twórczości. Trzeci film legendarnego reżysera w tej dekadzie, którego produkcją zajmuje się Universal, ma trafić do kin 15 maja 2026 roku. Przy scenariuszu ponownie Spielbergowi będzie pomagał David Koepp, z którym pracował już przy takich hitach jak Park Jurajski czy Wojna Światów.

Spelberg powraca do tematu UFO po latach

Po latach przerwy, Steven Spielberg, legenda kina, powraca do tematu, który przyniósł mu światową sławę – UFO. Reżyser odpowiedzialny za takie kultowe dzieła jak Szczęki, Park Jurajski czy Lista Schindlera, zamierza ponownie zająć się obcymi cywilizacjami w swoim najnowszym projekcie.

Choć na razie niewiele wiadomo na temat fabuły nowego filmu Spielberga, to już sama zapowiedź wzbudziła ogromne poruszenie wśród miłośników jego twórczości. Niemniej, plotki głoszą, że opowieść będzie w pełni oryginalna, bez nawiązań do wcześniejszych klasyków reżysera.

To powrót do korzeni dla Spielberga, który od dawna nie poruszał tematyki pozaziemskich cywilizacji w swoich dziełach. Ostatnim razem zrobił to w 2005 roku, realizując Wojnę Światów. Wcześniej udowodnił, że jest mistrzem w przekładaniu na ekran historii z udziałem kosmitów, czego dowodzą takie przełomowe filmy jak E.T. (1982) czy Bliskie spotkania trzeciego stopnia (1977).

Film ma powstawać z udziałem znanego współpracownika reżysera

Choć Steven Spielberg jest głównym architektem nadchodzącego filmu, to nie pracuje nad nim w pojedynkę. Przy tworzeniu scenariusza wspierać go będzie David Koepp – scenarzysta, z którym reżyser współpracował już przy takich kultowych produkcjach jak Park Jurajski, Wojna Światów czy Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki.

Udany duet Spielberg-Koepp to gwarancja, że nowy film Stevena Spielberga będzie nie tylko wizualnie porywający, ale także fabularnie dopracowany. Ich wcześniejsza współpraca zaowocowała dziełami, które na stałe wpisały się w kanon popkultury.

Za produkcję filmu Spielberga o UFO odpowiada wytwórnia Universal, która będzie także dystrybutorem tej przyszłej produkcji. To właśnie Universal ujawnił niedawno datę premiery dzieła.

Czytaj więcej: Zaskakująca lista premier Netflix! Tego się nie spodziewałeś

Premiera przewidziana na maj 2026, aby zbiec się z 80. urodzinami reżysera

Zdjęcie Spielberg obala teorie o UFO w nowym filmie? Wiemy, kiedy obejrzysz jego dzieło!

Fani Stevena Spielberga mogą już zacząć odliczać dni do premiery jego najnowszego dzieła. Film o UFO zadebiutuje na wielkim ekranie 15 maja 2026 roku. Ta data nie jest przypadkowa, bowiem wtedy legendarny reżyser będzie obchodził swoje 80. urodziny.

Spielberg, mimo sędziwego wieku, nie zwalnia tempa. Jego ostatni film, Fabelmanowie z 2022 roku, został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i publiczność, zgarniając aż 7 nominacji do Oscara. Reżyser ma więc apetyt na dalsze sukcesy, podobnie jak inni wielcy twórcy pokroju Martina Scorsese czy Ridleya Scotta.

  • Premiera nowego filmu Spielberga z pewnością będzie jednym z najważniejszych wydarzeń 2026 roku w świecie kina.
  • Fani z niecierpliwością wyczekują, w jaki sposób mistrz opowie historię związaną z UFO.
  • Wiele wskazuje na to, że będzie to wyjątkowa okazja, by celebrować 80-lecie Spielberga w wielkim stylu.

Pozostaje mieć nadzieję, że film Spielberga o UFO dorówna wcześniejszym przełomowym dziełom reżysera na ten temat i na nowo rozpali wyobraźnię widzów na całym świecie.

5 Podobnych Artykułów

  1. Dlaczego napis 'miłość' drewniany to doskonały prezent z Mazowsza?
  2. Czarny kryminał rozegrany w polskich szafach
  3. Największe filmowe zaskoczenia ostatnich lat
  4. Najlepsze role gwiazd lat 80.
  5. Feministyczna rewolucja Belli: Biedne istoty w łóżku i poza nim
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Cezary Sadowski
Cezary Sadowski

Jako miłośnik swojego regionu, zawsze staram się odkrywać ciekawe historie i tajemnice z naszej okolicy. Tutaj na naszej stronie znajdziecie nie tylko informacje o lokalnych atrakcjach i kulturze, ale także recenzje filmów i seriali, które poruszają tematykę regionalną. Dzielę się z Wami swoimi opiniami na temat produkcji, które oddają naszą historię i dziedzictwo.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły